| Durata de incarcare | 60 min |
| Capacitate acumulator | 2.5 Ah |
| Tip acumulator | Li-ion |
| Diametru de taiere | 26 cm |
| Diametru fir | 1.6 mm |
| Greutate | 2.1 kg |
| Tip motor | Fără fir |
| Continut pachet | Trimmer, deflector, maner, manual |
| Tip alimentare | Acumulator |
| Tip Produs | Trimmer |