Bridge/Range Extender Ubiquiti NanoBeam NBE-2AC-13
| Pentru exterior | Da |
| Port Retea | 2x RJ-45 |
| Viteza de transfer | 10/100/1000 Mbps |
| Standarde IEEE 802.11 | 802.11 a/b/g/n/ac |
| Rata transfer | 450 Mbps max. |
| Frecventa | 2.4 GHz |
| Memorie interna | 128 MB |
| Dimensiuni | 189 x 189 x 125 mm |
| Greutate | 530 g |