| Model | CR 4088 |
| Tip | Blender |
| Putere | 1800 W |
| Trepte de viteza | 2 |
| Buton Turbo / Pulse | 3 programe: smoothie, ice crush, pulse |
| Capacitate bol | 1.5 L |
| Material bol | Sticlă |
| Carcasa | Oțel inoxidabil |
| Lame | 6 lame din oțel inoxidabil acoperite cu titan |
| Lungime cablu | 128 cm |
| Culoare | negru piano |
| Dimensiuni | 39 cm x 16 cm x 16 cm |
| Greutate | 3.95 kg |
| Sistem de siguranta | Protecție la supraîncălzire |
| Functii | Crush de gheață, smoothie |
| Material lama | Oțel inoxidabil acoperit cu titan |
| Informatii suplimentare | Toate piesele în contact cu alimentele sunt fără BPA |