| Recomandat pentru Gaming | Da |
| Tip carcasa | MiddleTower |
| Pozitionare sursa | Jos |
| Culoare | Negru |
| Sursa | Fara sursa |
| Bays 2.5 interne | 4 (2 convertite din 3.5) |
| Bays 3.5 interne | 2 |
| Dimensiuni (H x D x W) | 483 x 470 x 215 mm |
| Greutate | 7.95 kg |
| Panou lateral transparent | Da, tempered glass |
| Sloturi expansiune | X7 |
| Suport radiator | Fata - 1 x 120/240/280/360mm||Spate 1 x 120/240mm |
| Inaltime cooler CPU | 165 mm (Max) |
| Lungime video GPU | 282 mm (Max) |
| Detalii Lungime GPU | 282mm primul slot PCIE sau 321mm al doilea slot PCIE |
| ATX | Da |
| mATX | Da |
| mITX | Da |
| USB 2.0 | 2 |
| USB 3.0 | 2 |
| 3.5 mm jack | 2 |
| Total ventilatoare incluse | 5 |
| Numar maxim compatibile | 5 |