| Recomandat pentru Gaming | Da |
| Tip carcasa | MiddleTower |
| Pozitionare sursa | Jos |
| Culoare | Negru-Portocaliu |
| Sursa | Fara sursa |
| Bays 2.5 interne | 8 |
| Bays 3.5 interne | 3 |
| Bays 5.25 | 2 |
| Dimensiuni (H x D x W) | 470 x 492 x 220 mm |
| Greutate | 8.45 kg |
| Panou lateral transparent | Da, tempered glass |
| Fan controller integrat | Da |
| Sloturi expansiune | x7 |
| Suport radiator | Fata 1 x 120mm sau 1 x 140mm sau 1 x 240mm sau 1 x 280mm sau 1 x 360mm Spate 1 x 120mm Tavan 1 x 120mm 1 x 240mm sau 1 x 360mm |
| Inaltime cooler CPU | 165 mm (Max) |
| Lungime video GPU | 425 mm (Max) |
| Detalii Lungime GPU | 280mm (cu HDD Cage) sau 425mm (fara HDD Cage) |
| ATX | Da |
| mATX | Da |
| mITX | Da |
| USB 3.0 | 2 |
| 3.5 mm jack | 2 |
| Total ventilatoare incluse | 2 |
| Numar maxim compatibile | 7 |