| Recomandat pentru Gaming | Da |
| Tip carcasa | MiddleTower |
| Culoare | Alb |
| Bays 2.5 interne | 6 |
| Bays 3.5 interne | 2 |
| Dimensiuni (H x D x W) | 472 x 215 x 451 mm |
| Panou lateral transparent | Da, tempered glass |
| Sloturi expansiune | x7 |
| Suport radiator | Front radiator Up to 360 mm Top radiator Up to 240 mm (max 46 mm RAM height) Rear radiator Up to 120 mm |
| Inaltime cooler CPU | 170 mm (Max) |
| Lungime video GPU | 405 mm (Max) |
| ATX | Da |
| mATX | Da |
| mITX | Da |
| USB 3.0 | 2 |
| 3.5 mm jack | 2 |
| Numar maxim compatibile | 6 |