| Recomandat pentru Gaming | Da |
| Tip carcasa | MiddleTower |
| Pozitionare sursa | Sus |
| Culoare | Negru |
| Sursa | Fara sursa |
| Bays 2.5 interne | 4 (1 convertit din 3.5) |
| Bays 3.5 interne | 1 |
| Dimensiuni (H x D x W) | 467 x 450 x 222 mm |
| Greutate | 8.0 kg |
| Panou lateral transparent | Da, tempered glass |
| Sloturi expansiune | x7 |
| Suport radiator | Fata - 1 x 120/240/280/360mm||Tavan - 1x 120/240mm||Spate - 1x 120mm |
| Inaltime cooler CPU | 174 mm (Max) |
| Lungime video GPU | 330 mm (Max) |
| E-ATX | Da |
| ATX | Da |
| mATX | Da |
| mITX | Da |
| USB 3.0 | 2 |
| 3.5 mm jack | 2 |
| Total ventilatoare incluse | 2 |
| Numar maxim compatibile | 6 |