| Recomandat pentru Gaming | Da |
| Tip carcasa | Middle Tower |
| Pozitionare sursa | Jos |
| Culoare | Alb |
| Sursa | Fara sursa |
| Bays 2.5 interne | 3 (1 convertit din cele de 3.5) |
| Bays 3.5 interne | 2 |
| Dimensiuni (H x D x W) | 470 x 415 x 210 mm |
| Panou lateral transparent | Da, tempered glass |
| Sloturi expansiune | x7 |
| Suport radiator | Tavan - 1 x 120/140/240/280/360mm||Spate 1 x 120mm||Lateral 1x 120/240mm |
| Inaltime cooler CPU | 165 mm (Max) |
| Lungime video GPU | 410 mm (Max) |
| E-ATX | Da |
| ATX | Da |
| mATX | Da |
| mITX | Da |
| USB 2.0 | 2 |
| USB 3.0 | 1 |
| 3.5 mm jack | 1 |
| Total ventilatoare incluse | 6 |
| Numar maxim compatibile | 9 |