| Recomandat pentru Gaming | Da |
| Tip carcasa | MiddleTower |
| Pozitionare sursa | Jos |
| Culoare | Negru |
| Sursa | Fara sursa |
| Bays 2.5 interne | 4 (2 convertite din 3.5) |
| Bays 3.5 interne | 2 |
| Dimensiuni (H x D x W) | 440 x 427 x 280 mm |
| Greutate | 7.4 |
| Panou lateral transparent | Da, tempered glass |
| Sloturi expansiune | x7 |
| Suport radiator | Lateral 1 x 120/240/360mmPodea 1 x 120/240/360mmTavan 1x 120/240/360mmSpate 1 x 120mm |
| Inaltime cooler CPU | 165 mm (Max) |
| Lungime video GPU | 400 mm (Max) |
| Iluminare LED | RGB |
| XL-ATX | Da |
| ATX | Da |
| mATX | Da |
| mITX | Da |
| USB 2.0 | 1 |
| USB 3.0 | 2 |
| 3.5 mm jack | 2 |
| Total ventilatoare incluse | 1 |
| Numar maxim compatibile | 10 |