| Recomandat pentru Gaming | Da |
| Tip carcasa | FullTower |
| Pozitionare sursa | Jos |
| Culoare | Negru |
| Sursa | Fara sursa |
| Bays 2.5 interne | 7 |
| Bays 3.5 interne | 6 |
| Bays 5.25 | 3 |
| Dimensiuni (H x D x W) | 535 x 550 x 235 |
| Greutate | 11.9 kg |
| Panou lateral transparent | Da, plexiglass |
| Sloturi expansiune | x8 |
| Altele | Include PSU Cover |
| Inaltime cooler CPU | 193 mm (Max) |
| Lungime video GPU | 472 mm (Max) |
| Detalii Lungime GPU | 347 mm / 472 mm (fara cage HDD) |
| E-ATX | Da |
| ATX | Da |
| mATX | Da |
| SSI-EEB | Da |
| USB 2.0 | 2 |
| USB 3.0 | 2 (intern) |
| 3.5 mm jack | 2 |
| Total ventilatoare incluse | 2 |
| Numar maxim compatibile | 10 |