| Recomandat pentru Gaming | Da |
| Tip carcasa | MiddleTower |
| Pozitionare sursa | Jos |
| Culoare | Negru |
| Sursa | Fara sursa |
| Bays 2.5 interne | 4 |
| Bays 3.5 interne | 2 |
| Dimensiuni (H x D x W) | 483 x 470 x 215 mm |
| Panou lateral transparent | Da, tempered glass |
| Sloturi expansiune | x7 |
| Suport radiator | Fata - 1 x 120/240/360mm_x000D_||Spate 1 x 120/240mm |
| Altele | In cazul radiatoarelor de 360mm montate pe partea frontala este necesara scoaterea HDD bays & shroud |
| Inaltime cooler CPU | 167 mm (Max) |
| Lungime video GPU | 323 mm (Max) |
| Detalii Lungime GPU | 285mm pentru primul slot sau 323mm pentru al doilea slot |
| Iluminare LED | RGB |
| ATX | Da |
| mATX | Da |
| mITX | Da |
| USB 2.0 | 2 |
| USB 3.0 | 2 |
| 3.5 mm jack | 2 |
| Numar maxim compatibile | 5 |