| Recomandat pentru Gaming | Da |
| Tip carcasa | MiddleTower |
| Culoare | Alb |
| Bays 2.5 interne | 7 |
| Bays 3.5 interne | 4 |
| Dimensiuni (H x D x W) | 505 x 235 x 520 mm |
| Panou lateral transparent | Da, tempered glass |
| Sloturi expansiune | x8 |
| Suport radiator | Fata: pana la 360 mm, Tavan: pana la 360 mm |
| Inaltime cooler CPU | 165 mm (Max) |
| Lungime video GPU | 425 mm (Max) |
| E-ATX | Da |
| ATX | Da |
| mATX | Da |
| mITX | Da |
| USB 3.0 | 2 x A. 1 x tip C |
| 3.5 mm jack | 2 |
| Numar maxim compatibile | 7 |