| Recomandat pentru Gaming | Da |
| Tip carcasa | MiddleTower |
| Pozitionare sursa | Jos |
| Culoare | Negru |
| Sursa | Fara sursa |
| Bays 2.5 interne | 8 (2 convertite din 3.5) |
| Bays 3.5 interne | 2 |
| Dimensiuni (H x D x W) | 525 x 507.7 x 245 mm |
| Greutate | 10.5 kg |
| Panou lateral transparent | Da, tempered glass |
| Sloturi expansiune | x7 |
| Suport radiator | Front: 1 x 360mm, 1 x 240mm, 1 x 120mm 1 x 420mm, 1 x 280mm, 1 x 140mm Top:1 x 360mm, 1 x 240mm, 1 x 120mm 1 x 280mm, 1 x 140mm Rear: 1 x 120mm |
| Inaltime cooler CPU | 185 mm (Max) |
| Lungime video GPU | 425 mm (Max) |
| E-ATX | Da |
| ATX | Da |
| mATX | Da |
| mITX | Da |
| USB 3.0 | 2 |
| 3.5 mm jack | 1 |
| Total ventilatoare incluse | 4 |
| Numar maxim compatibile | 7 |