| Recomandat pentru Gaming | Da |
| Tip carcasa | FullTower |
| Pozitionare sursa | Jos |
| Culoare | Negru |
| Sursa | Fara sursa |
| Bays 2.5 interne | 6 (din cele de 3.5) |
| Bays 3.5 interne | 3 |
| Dimensiuni (H x D x W) | 660 x 626 x 260 mm |
| Greutate | 22.6 kg |
| Panou lateral transparent | Da, tempered glass |
| Suport radiator | Fata - 1 x 120/240/280/360/420/480mmTavan 1x 120/240/280/360mmLateral - 1 x 120/240/280/360/420/480mmPodea Tavan 1x 120/240mm |
| Inaltime cooler CPU | 180 mm (Max) |
| Lungime video GPU | 320 mm (Max) |
| Detalii Lungime GPU | 280mm (cu rezervor) |
| E-ATX | Da |
| ATX | Da |
| mATX | Da |
| mITX | Da |
| USB 2.0 | 2 |
| USB 3.0 | 2 |
| USB 3.1 tip C | 1 |
| 3.5 mm jack | 2 |
| Numar maxim compatibile | 18 |