| Recomandat pentru Gaming | Da |
| Tip carcasa | MiddleTower |
| Pozitionare sursa | Jos |
| Culoare | Negru |
| Sursa | Fara sursa |
| Bays 2.5 interne | 3 (1 convertit din cele de 3.5) |
| Bays 3.5 interne | 2 |
| Dimensiuni (H x D x W) | 460 x 395.3 x 210 mm |
| Greutate | 4.8 kg |
| Panou lateral transparent | Da, plexiglass |
| Sloturi expansiune | x7 |
| Suport radiator | Fata - 1 x 120/240/280/360mm Spate 1 x 120mmTavan 1x 120/240mm |
| Inaltime cooler CPU | 166 mm (Max) |
| Lungime video GPU | 330 mm (Max) |
| Detalii Lungime GPU | 330mm (fara radiator) sau 300mm (cu radiator) |
| ATX | Da |
| mATX | Da |
| mITX | Da |
| USB 3.0 | 2 |
| 3.5 mm jack | 2 |
| Total ventilatoare incluse | 3 |
| Numar maxim compatibile | 8 |