| HSP (Handset Profile) | Da |
| HFP (Hands Free Profile) | Da |
| A2DP (Advanced Audio Distribution Profile) | Da |
| AVRCP (Audio / Video Remote Control Profile) | Da |
| Acumulator | Lithium polymer |
| Raza actiune | pana la 10 m |
| Culoare | Alb |
| TIP CASTI | Over-Ear |
| Frecventa raspuns | 50 - 20000 Hz |
| Sensibilitate | 100 dB |
| Impedanta | 36 Ohm |