| Tip | Mobil |
| Senzor | CMOS |
| Rezolutie optica | 600 x 600 dpi |
| Rezolutie interpolata | 600 x 600 dpi |
| Sursa lumina | LED |
| Viteza scanare alb-negru | 8 ppm||16 ipm |
| Viteza scanare color | 8 ppm||16 ipm |
| Marime ISO maxima | A4 |
| Adancime culoare alb-negru | 8 bit |
| Marime document | Latime: 50,8 - 216 mm||Lungime: 70 - 356 mm |
| Grosime hartie | 0,06 - 0,22 mm |
| Greutate hartie | 52 - 209 g/m2 |
| ADF | 10 |
| Adancime culoare color | 24 bit |
| Nivele gri | 256 |
| Interfata | USB 2.0 |
| Software inclus | ISI/TWAIN||CaptureOnTouch||CaptureOnTouch Lite||Presto BizCard Reader |
| Duplex | Da |
| Alimentare | Prin USB |
| Volum scanare | 100 scanari/zi |
| Putere consumata | 2.5 W |
| Dimensiuni | 312.5 x 89.5 x 40 mm |
| Greutate | 600 g |