| Intel LGA 1150 | Da |
| Intel LGA 1151 | Da |
| Intel LGA 1155 | Da |
| Intel LGA 1156 | Da |
| Intel LGA 1200 | Da |
| AMD AM4 | Da |
| Tip racire | Aer |
| Racire | Activ |
| Numar heatpipe-uri | 6 |
| Dimensiune heatpipe | 6 mm |
| Inaltime | 50 mm |
| Numar ventilatoare | 1 |
| Dimensiune ventilator | 92 mm |
| Viteza de rotatie ventilator | 2,500 - 2,999 rpm |
| Conector ventilator | 4 Pin (PWM) |