| Tip | Li-Polymer |
| Capacitate | 7000 mAh |
| Conectori USB Iesire | 2x USB |
| Port USB Incarcare | microUSB |
| Voltaj de iesire | 5 V |
| Amperaj maxim de iesire | 2.1 A |
| Accesorii incluse | 1 cablu micro USB||Husa din silicon |
| Dimensiuni | 131 x 85 x 21 mm |
| Greutate | 206 g |
| Culoare | Argintiu |