| Porturi | 4x RJ4524x SFP4x SFP+ |
| Numar porturi | 32 |
| Viteza de transfer | 10/100/1000/10000 Mbps |
| Management | L2 |
| Putere consumata | 60W |
| Alimentare | 12V |
| Dimensiuni | 440 x 200 x 44 mm |
| Greutate | 3.15 Kg |
| Montare in rack | Da |
| Functii LED | 32 green-color LEDs |
| Memorie Buffer | 12Mb |
| Adrese MAC | 16K |
| Memorie | Packet Buffer: 12Mb |
| Altele | 1x Console |
| Metoda forwarding | 95.232 Mpps |
| Routing/Switch Fabric | 128 Gbps |
| Standarde | IEEE 802.1Q, IEEE 802.1v, IEEE 802.1x, IEEE 802.2, IEEE 802.3, IEEE 802.3ab, IEEE 802.3ac, IEEE 802.3af, IEEE 802.3x, IEEE 802.3z |
| Compatibilitate | 802.1Q |
| Functii | Link AggregationSpanning TreeACL |