| Recomandat pentru Gaming | Da |
| Tip | SFX |
| Putere | 1000 W |
| Numar ventilatoare | 1x 92 mm |
| PFC | Active |
| Eficienta | 0.9 |
| Certificare | 80+ Platinum |
| Dimensiuni | 125 x 100 x 63.5 mm |
| Modulara | Da, Full Modulara |
| Rail +12V | 1 |
| +3.3V | 20 A |
| +5V | 20 A |
| +12V 1 | 83.3 A |
| +5Vsb | 0.3 A |
| 20+4 Pin ATX | 1 |
| 4+4 Pin ATX/EPS | 2 |
| 6+2 PCI-E | 4 |
| SATA | 8 |
| Molex | 3 |