| Intel LGA 1150 | Da |
| Intel LGA 1151 | Da |
| Intel LGA 1155 | Da |
| Intel LGA 1156 | Da |
| Intel LGA 1366 | Da |
| Intel LGA 2011 | Da |
| Intel LGA 1700 | Da |
| AMD AM2 | Da |
| AMD AM3 | Da |
| AMD AM4 | Da |
| AMD AM5 | Da |
| AMD FM1 | Da |
| AMD FM2 | Da |
| Tip racire | Lichid |
| Racire | Activ |
| Bearing ventilator | Hydraulic |
| Numar ventilatoare | 2 |
| Dimensiune ventilator | 120 mm |
| Viteza de rotatie ventilator | 600 - 1800 rpm |
| Conector ventilator | 4 pin3-pin(+5V-D-G) |
| PWM ventilator | Da |
| Flux aer | 75.61 CFM |
| Dimensiuni radiator | 277 x 119 x 27 mm |
| Viteza de rotatie pompa | 2500 rpm |
| Nivel zgomot pompa | 30 db |
| Iluminare LED | RGB |