| Intel LGA 1150 | Da |
| Intel LGA 1151 | Da |
| Intel LGA 1155 | Da |
| Intel LGA 1200 | Da |
| Intel LGA 1700 | Da |
| AMD AM4 | Da |
| AMD AM5 | Da |
| Tip racire | Aer |
| Racire | Activ |
| Bearing ventilator | Hydraulic |
| Numar heatpipe-uri | 2 |
| Dimensiune heatpipe | 6 mm |
| Inaltime | 133 mm |
| Numar ventilatoare | 1 |
| Dimensiune ventilator | 92 mm |
| Viteza de rotatie ventilator | 500 - 3050 RPM |
| Conector ventilator | 4 pin |
| PWM ventilator | Da |
| Flux aer | 36.75 CFM |
| Greutate | 304 g |
| Presiune aer | 2.89mmH2O |
| Dimensiuni radiator | 133 x 119 x 77 mm |