| Intel LGA 1150 | Da |
| Intel LGA 1151 | Da |
| Intel LGA 1155 | Da |
| Intel LGA 1156 | Da |
| Intel LGA 1200 | Da |
| Intel LGA 1700 | Da |
| AMD AM4 | Da |
| AMD AM5 | Da |
| Tip racire | Aer |
| Racire | Activ |
| Bearing ventilator | Fluid Dynamic Bearing |
| Numar heatpipe-uri | 4 |
| Dimensiune heatpipe | 6 mm |
| Inaltime | 159 mm |
| Numar ventilatoare | 1 |
| Dimensiune ventilator | 120 mm |
| Viteza de rotatie ventilator | 500 - 1750 rpm |
| Conector ventilator | 4 pin |
| PWM ventilator | Da |
| Flux aer | 60.89 CFM |
| Greutate | 862 g |
| Nivel zgomot ventilator | 25 dB |
| Dimensiuni generale | 159 x 126 x 97 mm |