| Intel LGA 1150 | Da |
| Intel LGA 1151 | Da |
| Intel LGA 1155 | Da |
| Intel LGA 1200 | Da |
| Intel LGA 2011 | Da |
| Intel LGA 2011-3 | Da |
| Intel LGA 2066 | Da |
| Intel LGA 1700 | Da |
| AMD AM4 | Da |
| AMD AM5 | Da |
| Tip racire | Aer |
| Racire | Activ |
| Bearing ventilator | Fluid Dynamic Bearing |
| Numar heatpipe-uri | 5 |
| Dimensiune heatpipe | 6 mm |
| Inaltime | 158 mm |
| Numar ventilatoare | 1 |
| Dimensiune ventilator | 120 mm |
| Viteza de rotatie ventilator | 500 - 1850 RPM |
| Conector ventilator | 4 pin |
| PWM ventilator | Da |
| Flux aer | 68.99 CFM |
| Greutate | 1040 g |
| Nivel zgomot ventilator | 25.9 dBA |
| Presiune aer | 3.27 mmH2O |
| Dimensiuni generale | 158 x 127 x 117 mm |