| Intel LGA 1150 | Da |
| Intel LGA 1151 | Da |
| Intel LGA 1155 | Da |
| Intel LGA 1156 | Da |
| Intel LGA 1200 | Da |
| Intel LGA 2011 | Da |
| Intel LGA 2011-3 | Da |
| Intel LGA 2066 | Da |
| Intel LGA 1700 | Da |
| AMD AM2 | Da |
| AMD AM2+ | Da |
| AMD AM3 | Da |
| AMD AM3+ | Da |
| AMD AM4 | Da |
| AMD AM5 | Da |
| AMD FM1 | Da |
| AMD FM2 | Da |
| AMD FM2+ | Da |
| Tip racire | Aer |
| Racire | Activ |
| Numar heatpipe-uri | 6 |
| Dimensiune heatpipe | 6 mm |
| Inaltime | 160 mm |
| Numar ventilatoare | 2 |
| Dimensiune ventilator | 120 mm |
| Viteza de rotatie ventilator | 500 - 1850 RPM |
| PWM ventilator | Da |
| Flux aer | 68.99 CFM |
| Greutate | 1450 g |
| Nivel zgomot ventilator | 28.1 dB(A) |
| Dimensiuni generale | 160 x 138 x 129 mm |