| Intel LGA 1150 | Da |
| Intel LGA 1151 | Da |
| Intel LGA 1155 | Da |
| Intel LGA 1200 | Da |
| Intel LGA 2011 | Da |
| Intel LGA 2011-3 | Da |
| Intel LGA 2066 | Da |
| AMD AM2 | Da |
| AMD AM2+ | Da |
| AMD AM3 | Da |
| AMD AM3+ | Da |
| AMD AM4 | Da |
| AMD AM5 | Da |
| AMD FM1 | Da |
| AMD FM2 | Da |
| AMD FM2+ | Da |
| Tip racire | Aer |
| Racire | Activ |
| Bearing ventilator | Fluid Dynamic Bearing |
| Numar heatpipe-uri | 5 |
| Dimensiune heatpipe | 6 mm |
| Inaltime | 164 mm |
| Numar ventilatoare | 1 |
| Dimensiune ventilator | 140 mm |
| Viteza de rotatie ventilator | 500 - 1200 RPM |
| Conector ventilator | 4 pin3-pin(+5V-D-G) |
| PWM ventilator | Da |
| Flux aer | 70.81 CFM |
| Greutate | 1030 g |
| Nivel zgomot ventilator | ≤29.2 dBA |
| Dimensiuni generale | 164 x 142 x 98 mm |
| Iluminare LED | RGB |