| Intel LGA 1150 | Da |
| Intel LGA 1151 | Da |
| Intel LGA 1155 | Da |
| Intel LGA 1156 | Da |
| Intel LGA 1200 | Da |
| Intel LGA 2011 | Da |
| Intel LGA 2011-3 | Da |
| Intel LGA 2066 | Da |
| Intel LGA 1700 | Da |
| AMD AM4 | Da |
| AMD AM5 | Da |
| Tip racire | Aer |
| Racire | Activ |
| Bearing ventilator | Hydraulic |
| Numar heatpipe-uri | 7 |
| Dimensiune heatpipe | 6 mm |
| Inaltime | 164 mm |
| Numar ventilatoare | 1 |
| Dimensiune ventilator | 140 mm |
| Viteza de rotatie ventilator | 500 - 1800 RPM |
| Conector ventilator | 4 pin |
| PWM ventilator | Da |
| Flux aer | 61.25 CFM |
| Nivel zgomot ventilator | 29.3 dB |
| Dimensiuni generale | 164 x 147 x 116 mm |