| Intel LGA 1150 | Da |
| Intel LGA 1151 | Da |
| Intel LGA 1155 | Da |
| Intel LGA 1156 | Da |
| Intel LGA 1200 | Da |
| Intel LGA 1700 | Da |
| AMD AM4 | Da |
| AMD AM5 | Da |
| Tip racire | Aer |
| Racire | Activ |
| Bearing ventilator | Hydraulic |
| Numar heatpipe-uri | 3 |
| Dimensiune heatpipe | 6 mm |
| Inaltime | 123 mm |
| Numar ventilatoare | 1 |
| Dimensiune ventilator | 92 mm |
| Viteza de rotatie ventilator | 500 - 2200 RPM |
| Conector ventilator | 4 pin |
| PWM ventilator | Da |
| Flux aer | 45.8 CFM |
| Greutate | 350 g |
| Nivel zgomot ventilator | 25.8 dBA |
| Dimensiuni generale | 123 x 100 x 65 mm |
| Rezistenta termica | 130W |
| Iluminare LED | Rainbow |