| Intel LGA 775 | Da |
| Intel LGA 1150 | Da |
| Intel LGA 1151 | Da |
| Intel LGA 1155 | Da |
| Intel LGA 1156 | Da |
| Intel LGA 1200 | Da |
| Intel LGA 1700 | Da |
| AMD AM3 | Da |
| AMD AM4 | Da |
| AMD AM5 | Da |
| Tip racire | Aer |
| Racire | Activ |
| Bearing ventilator | Hydraulic |
| Inaltime | 135 mm |
| Numar ventilatoare | 1 |
| Viteza de rotatie ventilator | 800 - 2000 RPM |
| Flux aer | 35.07 CFM |
| Nivel zgomot ventilator | 22.7 dBA |
| Dimensiuni radiator | 135 x 97 x 73 mm |
| Rezistenta termica | 125 W |