| Intel LGA 1150 | Da |
| Intel LGA 1151 | Da |
| Intel LGA 1155 | Da |
| Intel LGA 1200 | Da |
| Intel LGA 1366 | Da |
| AMD AM2 | Da |
| AMD AM2+ | Da |
| AMD AM3 | Da |
| AMD AM3+ | Da |
| AMD AM4 | Da |
| AMD AM5 | Da |
| AMD FM1 | Da |
| AMD FM2 | Da |
| AMD FM2+ | Da |
| Tip racire | Aer |
| Racire | Activ |
| Numar heatpipe-uri | 4 |
| Dimensiune heatpipe | 6 mm |
| Inaltime | 155 mm |
| Numar ventilatoare | 1 |
| Dimensiune ventilator | 120 mm |
| Viteza de rotatie ventilator | 600 - 1400 RPM |
| Conector ventilator | 4 pin |
| PWM ventilator | Da |
| Flux aer | 35 CFM |
| Greutate | 560 g |
| Nivel zgomot ventilator | 26 dBA |
| Dimensiuni generale | 155 x 127 x 83 mm |
| Rezistenta termica | 150W |