| Intel LGA 1150 | Da |
| Intel LGA 1151 | Da |
| Intel LGA 1155 | Da |
| Intel LGA 1156 | Da |
| Intel LGA 1200 | Da |
| Intel LGA 1700 | Da |
| AMD AM4 | Da |
| AMD AM5 | Da |
| Tip racire | Aer |
| Racire | Activ |
| Bearing ventilator | SSO 2 |
| Numar heatpipe-uri | 8 |
| Inaltime | 168 mm |
| Numar ventilatoare | 2 |
| Dimensiune ventilator | 140 mm |
| Viteza de rotatie ventilator | 1500 RPM |
| Conector ventilator | 4 pin |
| PWM ventilator | Da |
| Flux aer | 91.57 CFM |
| Greutate | 1525 g |
| Nivel zgomot ventilator | 24.8 dB |
| Presiune aer | 2.56 mmH2O |
| Dimensiuni generale | 168 x 152 x 150 mm |