| Intel LGA 1150 | Da |
| Intel LGA 1151 | Da |
| Intel LGA 1155 | Da |
| Intel LGA 1156 | Da |
| Intel LGA 1200 | Da |
| Intel LGA 2011 | Da |
| Intel LGA 2011-3 | Da (Square ILM) |
| Intel LGA 2066 | Da |
| Intel LGA 1700 | Da |
| AMD AM2 | Da |
| AMD AM2+ | Da |
| AMD AM3 | Da |
| AMD AM3+ | Da |
| AMD AM4 | Da |
| AMD AM5 | Da |
| AMD FM1 | Da |
| AMD FM2 | Da |
| AMD FM2+ | Da |
| Tip racire | Aer |
| Racire | Activ |
| Bearing ventilator | SSO 2 |
| Inaltime | 110 mm |
| Dimensiune ventilator | 92 mm |
| Viteza de rotatie ventilator | 400 - 2000 RPM400 - 1550 RPM (cu LNA) |
| Conector ventilator | 4 pin |
| PWM ventilator | Da |
| Flux aer | 46.43 CFM36.8 CFM (cu LNA) |
| Greutate | 531 g |
| Nivel zgomot ventilator | 22.8 dB(A)16.3 dB(A) (cu LNA) |
| Dimensiuni radiator | 110 x 95 x 95 mm |
| Informatii suplimentare | Compatibil LGA2011-3 doar cu placile ce dispun de Square ILM |
| Alimentare | 12 V |
| Putere consumata | 1.2 W |