| Intel LGA 1150 | Da |
| Intel LGA 1151 | Da |
| Intel LGA 1155 | Da |
| Intel LGA 1156 | Da |
| Intel LGA 1200 | Da |
| Intel LGA 1700 | Da |
| AMD AM4 | Da |
| AMD AM5 | Da |
| Tip racire | Aer |
| Racire | Activ |
| Bearing ventilator | Fluid Dynamic Bearing |
| Numar heatpipe-uri | 4 |
| Dimensiune heatpipe | 6 mm |
| Inaltime | 155 mm |
| Numar ventilatoare | 1 |
| Dimensiune ventilator | 120 mm |
| Viteza de rotatie ventilator | 500 - 2200 rpm |
| Conector ventilator | 4 pin |
| PWM ventilator | Da |
| Flux aer | 86.73 |
| Nivel zgomot ventilator | 32 dB |
| Presiune aer | 3.2 mmH2O |
| Dimensiuni generale | 155 x 130 x 80 mm |