| Intel LGA 1150 | Da |
| Intel LGA 1151 | Da |
| Intel LGA 1155 | Da |
| Intel LGA 1156 | Da |
| Intel LGA 1200 | Da |
| Intel LGA 2011 | Da |
| Intel LGA 2011-3 | Da |
| Intel LGA 2066 | Da |
| Intel LGA 1700 | Da |
| AMD AM4 | Da |
| AMD AM5 | Da |
| Tip racire | Aer |
| Racire | Activ |
| Bearing ventilator | Fluid Dynamic Bearing |
| Numar heatpipe-uri | 8 |
| Dimensiune heatpipe | 4 + 4 mm |
| Inaltime | 165 mm |
| Numar ventilatoare | 2 |
| Dimensiune ventilator | 120 mm si 140 mm |
| Viteza de rotatie ventilator | Middle fan: 400 - 1500 rpmFront fan: 500 - 2200 rpm |
| Conector ventilator | 4 pin3-pin(+5V-D-G) |
| PWM ventilator | Da |
| Flux aer | 71.9 CFM |
| Greutate | 1860 g |
| Nivel zgomot ventilator | 27.1 dB |
| Presiune aer | 2.12 mmH2O |
| Dimensiuni generale | 165 x 161 x 150 mm |
| Iluminare LED | RGB |