| Intel LGA 775 | Da |
| Intel LGA 1150 | Da |
| Intel LGA 1151 | Da |
| Intel LGA 1155 | Da |
| Intel LGA 1156 | Da |
| Intel LGA 1200 | Da |
| Intel LGA 1366 | Da |
| Intel LGA 2011 | Da |
| AMD AM2 | Da |
| AMD AM2+ | Da |
| AMD AM3 | Da |
| AMD AM3+ | Da |
| AMD FM1 | Da |
| AMD FM2 | Da |
| Tip racire | Aer |
| Racire | Activ |
| Numar heatpipe-uri | 4 |
| Dimensiune heatpipe | 6 mm |
| Inaltime | 160 mm |
| Numar ventilatoare | 2 |
| Dimensiune ventilator | 120 mm |
| Viteza de rotatie ventilator | 1000 - 2000 RPM |
| Conector ventilator | 3 pin |
| Flux aer | 99.1 CFM |
| Greutate | 794 g |
| Nivel zgomot ventilator | 20 - 39.9 dBA |
| Dimensiuni radiator | 160 x 140 x 50 mm |
| Alimentare | 12V |