Einhell Masina taiat piatra TE-SC 920 L
Sasiu robust pentru stabilitate
Maner robust
Pompa de apa integrata
Masa de lucru cu suport din cauciuc anti-alunecare
Rezervor mare din otel pentru apa
Opritor robust reglabil in unghi cu scala exacta
Ghidaj motor cu 4 rlmenti
Motor inclinabil de la 0 ° -45 °
Disc diamantat turbo
Laser detasabil. Poate fi utilizat independent de masina
Cu functia de picurare
Descriere produs:
Masina de taiat piatra TE-SC 920 L este o masina fiabila si de calitate superioara, pentru taierea sapelor din piatra si beton, precum si din caramida si gresie, rapid si pe dimensiune. Motorul sau robust, de 2200 W, are putere ampla pentru antrenarea rapida a discului turbo cu diamant si diametrul de 300 mm, in materialele dure precum granit si marmura. Capul motor pivotant al masinii RT-SC 920 L poate fi pivotat la infinit intre 0° si 45°, are ghidaj motor cu un rulment cu bile cu 4 canale, si prezinta o lungime de tragere foarte mare, pentru taierea materialelor cu lungimea maxima de 920 mm. Taieturile in unghi ascutit, taieturile duble in unghi ascutit si taieturile longitudinale pot fi efectuate cu doar cateva miscari, datorita unui opritor unghiular din aluminiu, care poate fi reglat exact pe grad. Cu rulmentii sai mobili, capul motor se poate folosi si pentru a realiza taieturi cu avans transversal. Masa de lucru mare, cu suprafata din cauciuc neaderenta, se reazema pe un cadru de baza robust. Pentru lucrari de precizie, exista un laser detasabil, care marcheaza exact linia de taiere pe piesa de lucru. Apa pentru raicrea discului de taiere este dirijata din rezervorul de colectare a apei, facut din tabla de otel solida, de o pompa de apa incorporata. Capul motor pivotant al masinii RT-SC 920 L poate fi pivotat la infinit intre 0° si 45°, are un ghidaj motor cu un rulment cu bile cu 4 canale si prezinta o lungime de tragere foarte mare pentru taierea materialelor cu lungimea maxima de 920 mm. Taieturile in unghi ascutit, taieturile duble in unghi ascutit si taieturile longitudinale pot fi efectuate cu doar cateva miscari, datorita unui opritor unghiular din aluminiu care poate fi reglat exact pe grad. Cu rulmentii sai mobili, capul motor se poate utiliza si pentru taieturi cu avans transversal. Masa de lucru mare, cu suprafata din cauciuc nealunecoasa se reazema pe un cadru de baza robust. Pentru lucrari de precizie, exista un laser detasabil, care marcheaza exact linia de taiere pe piesa de lucru. Apa pentru raicrea discului de taiere este dirijata din rezervorul de colectare a apei, facut din tabla de otel solida, de o pompa de apa incorporata.
Date tehnice:
Alimentare 230 V | 50 Hz
Putere max. (S2 | S2time) 2200 W | 20 min
Turatie 3000 min^-1
Inaltime maxima de taiere la 45⁰ 55 mm
Inaltime maxima de taiere la 90⁰ 70 mm
Lungime maxima de taiere 920 mm
Disc taiere diamantat 300 mm x 25.4 mm
Pivotare disc taiere 45 °
Cod IP IP54
Dimensiune masa lucru 920 mm x 550 mm
| Diametru prindere | 25.4 mm |
| Diametru disc | 300 mm |
| Lungime cablu | 920 mm |
| Greutate | 53.5 Kg |
| Viteza maxima (rpm) | 3000 rpm |
| Putere | 2200 W |
| Functii | Pompa de apa integrata, laser detasabil, functie de picurare |
| Suprafata lucru | Masa de lucru cu suport din cauciuc anti-alunecare |
| Tip alimentare | La retea |
| Tip lucrare | Taiere piatra, beton, caramida, gresie |
| Tip taiere | Discuri diamantate |
| Tip | Masina taiat piatra |
| Unghi de taiere | 0° - 45° |