| Tehnologie printare | Ciss |
| Mod printare | Color |
| Functii principale | Print, Scan, Copy |
| Format general imprimanta | A4 |
| Printare fata/verso (Duplex) | Automat |
| Continut pachet | Pachetul contine cartuse starter (2x Black: 15100 Pagini, 1x Cyan/Magenta/Yellow: 5500 Pagini) |
| Tip display | LCD, Color, 6.1 cm (2.4") |
| Dimensiune display | 6.1 cm (2.4") |
| Cablu USB inclus | NU |
| Culoare | Alb |
| Consumabile compatibile | Cartus EcoTank 101 Black C13T03V14A (127 ml) Cartus EcoTank 101 Cyan C13T03V24A (70 ml) Cartus EcoTank 101 Magenta C13T03V34A (70 ml) Cartus EcoTank 101 Yellow C13T03V44A (70 ml) Cartus EcoTank 101 Multipack C13T03V64A (337 ml: 1x 127 ml + 3x 70 ml) Maintenance Box C13T04D100 |
| Rezolutie printare (DPI) | 4800 x 1200 dpi |
| Format scanner | DADF |
| Rezolutie scanare (DPI) | 1200 x 2400 dpi |
| Functii scanner | Tip scaner: Contact image sensor (CIS) Scanare alb-negru / color Formate iesire: BMP, JPEG, PICT, TIFF, Scanare catre multi TIFF, PDF, PNG |
| Capacitate hartie intrare (coli) | Tava standard: 250 de coli (hartie simpla, 80 g/m²) |
| Capacitate hartie iesire (coli) | 30 de coli (hartie simpla, 80 g/m²) |
| Numar tavi hartie | Tava standard: A4, A5, A6, Letter, B5, B6, Plic (No. 10, DL, C6), 10 x 15 cm, 13 x 18 cm Imprimare duplex: A4 ADF: A4 |
| Greutate hartie | Hartie simpla: 64 - 90 g/m², Plic: 75 - 100 g/m², Hartie foto: 102 - 300 g/m², ADF: 64 - 95 g/m² |
| Putere consumata | Copiere independenta: 15 W, Pregatita: 6.9 W, Repaus: 0.6 W |
| Sistem de operare compatibil | Windows 7, 8, 8.1, 10, 11, Server 2008, 2008 R2, 2012, 2012 R2, 2016, 2019, 2022 Mac OS X 10.9.5 sau ulterior |
| Nivel zgomot | 52 dB (A) |
| Interfata | USB 2.0, RJ-45, Wireless, Wi-Fi Direct, Imprimare mobila: Epson Smart Panel App, Epson Connect, Apple AirPrint, Mopria™ |
| Greutate | 7.2 kg |