| Tip produs | Imprimanta multifuncțională |
| Tehnologie printare | Inkjet |
| Mod printare | Color |
| Utilizare | Acasă, birou mic |
| Functii principale | Print, Scan, Copy, Fax |
| Format general imprimanta | A4 |
| Printare fata/verso (Duplex) | Manual |
| Alimentator automat de documente (ADF) | Da |
| Functii speciale | Imprimare wireless, imprimare mobilă |
| Conectivitate | Wi-Fi Direct, USB 2.0 |
| Continut pachet | HP Smart Tank plus 615; 3 x flacon GT53XL de cerneală originală HP de 135 ml; sticlă de cerneală cyan originală HP GT52; sticlă de cerneală magenta originală HP GT52; sticlă de cerneală galbenă originală HP GT52; pliant de atenţionare privind cerneala; pliant privind reambalarea; ghid de configurare; ghid de referinţă; pliant cu reglementări; cablu de alimentare |
| Consumabil pachet | 3 x flacon GT53XL de cerneală originală HP de 135 ml |
| Tip display | Ecran tactil MGD de 5,59 cm |
| Dimensiune display | 5,59 cm |
| Ciclu de lucru maxim (pagini/luna) | 1000 |
| Volum recomandat de printare (pagini/luna) | 400 - 800 |
| Aplicatii printare cloud & mobile | Apple AirPrint, Mopria, Google Cloud Print |
| Culoare | Color |
| Tip consumabil | Sticlă de cerneală |
| Consumabile compatibile | GT53, GT52 |
| PN consumabil | GT53, GT52 |
| Viteza de printare monocrom | Până la 11 ppm |
| Viteza de printare color | Până la 5 ppm |
| Rezolutie printare (DPI) | Până la 4800 x 1200 dpi |
| Format scanner | Suport plat, ADF |
| Rezolutie scanare (DPI) | Până la 1200 dpi |
| Functii scanner | Scanare în PDF, HP Smart Tasks |
| Viteza de copiere monocrom | Până la 10 cpm |
| Viteza de copiere color | Până la 2 cpm |
| Rezolutie copiere (DPI) | Până la 600 dpi |
| Parametrii zoom | Redimensionare |
| Capacitate hartie intrare (coli) | 100 |
| Capacitate hartie iesire (coli) | 30 |
| Capacitate alimentare automata documente (ADF) | 35 |
| Numar tavi hartie | 1 |
| Greutate hartie | 75 g/m² |
| Frecventa procesor | 800 MHz |
| Capacitate memorie | 256 MB |
| Putere consumata | 0,11 waţi (oprire manuală), 3,82 waţi (pregătit), 0,71 waţi (repaus) |
| Format fisier | BMP, PDF, JPG, PNG, TIF |
| Timp de raspuns printare | 14 s (A4, alb-negru) |
| Sistem de operare compatibil | Windows 11, 10, 8, 7; macOS 10.11 - 14 |
| Limbaj printare | HP PCL 3 GUI |
| Interfata | USB 2.0 |
| Greutate | 6,19 kg |
| Lungime | 449 mm |
| Latime | 373 mm |
| Inaltime | 198 mm |