| Tehnologie printare | Laser |
| Mod printare | Monocrom |
| Functii principale | Print, Scan, Copy, Fax |
| Format general imprimanta | A4 |
| Printare fata/verso (Duplex) | Automat |
| Continut pachet | Pachetul contine toner starter (3000 Pagini) |
| Tip display | Color, Touchscreen, Lexmark e-Task, 4.3" (10.9 cm) |
| Ciclu de lucru maxim (pagini/luna) | 80000 |
| Volum recomandat de printare (pagini/luna) | 800 - 8000 |
| Cablu USB inclus | Pachetul nu contine cablu USB |
| Consumabile compatibile | Toner 55B0XA0 Black (20000 Pagini), Drum 55B0ZA0 Black (40000 Pagini) |
| Frecventa procesor | Quad Core 1.2 GHz |
| Capacitate memorie | 2 GB |
| Putere consumata | Imprimare: 580 W Pregatita: 8.9 W Repaus: 1.2 W |
| Sistem de operare compatibil | Windows NT, 98, 2000, Me, XP, Vista, 7, 8, 8.1, 10, 11, Server 2000, 2003, 2008, 2008 R2, 2012, 2012 R2, 2016, 2019, 2022 Apple: Suportul este oferit doar prin AirPrint si AirScan Android: Suportul este oferit prin Mopria Print Service si Mopria® Scan Linux: OpenSUSE 15.1, 15.2, Red Hat Linux 7.9, 8.3, Debian 9.4, 10, SUSE Linux Enterprise Server 12 SP5, 15 SP2, Fedora 32, 33, Ubuntu 18.04 LTS, 20.04 |
| Limbaj printare | Emulare PCL5c, PCL 5, PCL 5e Emulation, PCLm, PCL 6 Emulation, Emulare PostScript 3, PDF 1.7 emulation, Imagine directa |
| Nivel zgomot | Imprimare: 53 dB (A) Copiere: 58 dB (A) Scanare: 56 dB (A) |