| Gama | Series 5 |
| Tehnologie | IPS; LCD |
| Greutate | 3.52 kg (cu suport); 2.22 kg (fără suport) |
| Lungime | 53.58 cm |
| Latime | 20.22 cm |
| Inaltime | 45.98 cm |
| Consum energie electrica / 1000 ore | 21 W (tipic) |
| Culoare | Gri metalic |
| Diagonala | 23.8 inch |
| Tehnologie display | IPS |
| Tip rezolutie | Full HD |
| Rezolutie optima | 1920 x 1080 |
| Tip suprafata display | Anti-glare |
| Aspect imagine | 16:9 |
| Luminozitate | 300 nits |
| Timp de raspuns | 5ms GtG (cu overdrive) |
| Unghi maxim vizibilitate orizontala/verticala | 178 grade |
| Contrast tipic | 1500:1 |
| Dimensiune punct | 0.2745 x 0.2745 mm |
| Rata de refresh (maximala) | 100 Hz |
| Numar culori | Pana la 16.7 milioane culori suportate |
| Porturi video | 1 HDMI 1.4, 1 VGA |
| Functii speciale | HP Eye Ease; Difuzoare integrate |
| Montare pe perete | Da |
| Continut pachet | Monitor; cablu HDMI; adaptor de alimentare; cablu de alimentare AC; kit documente |
| Inclinare | -5 la +25 grade |
| Inaltime ajustabila | 100 mm |