| Gama | LG |
| Tehnologie | OLED |
| Greutate | 13.02 kg |
| Lungime | 71.41 cm |
| Latime | 26.6 cm |
| Inaltime | 50.7 cm |
| Culoare | gri |
| Diagonala | 32 inch |
| Tehnologie display | OLED |
| Tip rezolutie | 4K UHD |
| Rezolutie optima | 3840 x 2160 |
| Tip suprafata display | Glossy |
| Aspect imagine | 16:9 |
| Luminozitate | 275 cd/m² |
| Timp de raspuns | 0.03 Milliseconds |
| Rata de refresh (maximala) | 480 Hz |
| Porturi video | 2 x HDMI 2.1, 1 x DisplayPort 1.4 |
| Porturi audio | 4-polig pentru căști |
| Data ports | USB 3.0 (1 up, 2 down) |
| Functii speciale | NVIDIA G-SYNC Compatibil, AMD FreeSync Premium Pro, Pixel Sound Technology, Unity Hexagon Lighting |