Network Attached Storage QNAP TS-216G 4GB
| Numar unitati de stocare suportate | 2x HDD |
| Compatibilitate HDD bay | SATA-III |
| Tip HDD suportat | 3.5 inch, 2.5 inch, SSD |
| Bay-uri HDD | Hot Swappable |
| JBOD | Da |
| RAID 0 | Da |
| RAID 1 | Da |
| Model | Tower |
| Model CPU | ARM Cortex-A55 |
| Frecventa CPU | 2 GHz |
| Memorie RAM | 4 GB |
| Interfata LAN | 2x RJ-45 |
| Viteza transfer | 10/100/1000/2500 Mbps |
| Conectori | 2x USB 2.0 ||1x USB 3.2 Gen 1 |
| Ventilator | 1 x 70mm |
| Memorie interna | 4 GB |
| Alimentare | 100 - 240 V |
| Securitate | AES 256-bit Volume Encryption |
| Consum | 13.907 W |
| Placa video | Mali-G52 |
| Sursa | 65 W |