| Format | ATX |
| Model chipset | B550 |
| Procesoare suportate | AMD AM4 Socket Ryzen™ 3000/5000 SeriesNu este compatibila cu AMD Ryzen 5 3400G și Ryzen 3 3200G |
| Placa video integrata | Necesita procesor cu tehnologia AMD Radeon Vega Graphics |
| Recomandat pentru Gaming | Da |
| Format | ATX |
| Soclu procesor | AM4 |
| Producator chipset | AMD |
| Model chipset | B550 |
| Procesoare suportate | AMD AM4 Socket Ryzen™ 3000/5000 SeriesNu este compatibila cu AMD Ryzen 5 3400G și Ryzen 3 3200G |
| Interfata grafica | PCI Express x16 4.0 |
| RAID | 0, 1, 10 |
| Placa video integrata | Necesita procesor cu tehnologia AMD Radeon Vega Graphics |
| Placa audio integrata | 7.1 Audio with Realtek S1200A |
| Chipset audio | Realtek S1200A |
| Placa retea integrata | 10/100/1000/2500 Mbps |
| Chipset retea | Realtek RTL8125B 2.5GbE |
| Numar SATA-III | 6 |
| M.2 | 2 |
| Prezentare Video | Da |
| Tip memorie | DDR4 |
| Memorie maxima | 128 GB |
| Numar sloturi | 4 |
| Tehnologie | Dual Channel |
| Frecvente suportate | 4600(O.C)/4400(O.C)/4000(O.C.)/3866(O.C.)/3600(O.C.)/3466(O.C.)/3200/3000/2800/2666/2400/2133 MHz |
| PCI Express 4.0 x16 | 1 (x16) |
| PCI Express 3.0 x16 | 1 (x4) |
| PCI Express x1 | 3 |
| Multi-GPU CrossfireX | Supports AMD 2-Way CrossFireX™ Technology |
| Optical S/PDIF out | 1 |
| HDMI | 1 |
| Display Port | 1 |
| RJ-45 LAN | 1 |
| USB 2.0 | 2 |
| USB 3.0 | 4 |
| USB 3.1 tip A | 1 |
| USB 3.1 tip C | 1 |
| USB 3.2 Gen1 tip A | 4 |
| USB 3.2 Gen2 tip A | 1 |
| USB 3.2 Gen2 tip C | 1 |
| Suport audio | 7.1 |
| Conectori speciali | 1x BIOS Flashback Button |