Placa de baza GIGABYTE A620I AX
| Recomandat pentru Gaming | Da |
| Format | mITX |
| Soclu procesor | AM5 |
| Producator chipset | AMD |
| Model chipset | A620 |
| Procesoare suportate | AMD AM5 Socket Ryzenâ„¢ 7000 Series |
| Interfata grafica | PCI Express x16 4.0 |
| RAID | 0, 1 |
| Placa audio integrata | 7.1 Audio |
| Chipset audio | Realtek |
| Placa retea integrata | 10/100/1000/2500 Mbps |
| Chipset retea | Realtek 2.5GbE |
| Numar SATA-III | 2 |
| M.2 | 1 |
| Tip memorie | DDR5 |
| Memorie maxima | 96 GB |
| Numar sloturi | 2 |
| Tehnologie | Dual Channel |
| Frecvente suportate | 6400(OC)/6200(OC)/6000(OC)/5600(OC)/5200/4800/4400 MHz |
| PCI Express 4.0 x16 | 1 (x16) |
| HDMI | 1 |
| Display Port | 1 |
| RJ-45 LAN | 1 |
| USB 2.0 | 3 |
| USB 3.2 Gen1 tip A | 1 |
| USB 3.2 Gen1 tip C | 1 |
| USB 3.2 Gen2 tip A | 1 |
| Suport audio | 7.1 |
| Wireless | Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac/ax, supporting 2.4/5/6 GHz |
| Bluetooth | Bluetooth 5.3 |