| AMD | Athlon |
| Model Procesor | Radeon Vega 3 |
| Socket | AM4 |
| Serie | Athlon |
| Numar nuclee | 2 |
| Numar thread-uri | 4 |
| Cache level 1 | 192 KB |
| Cache level 2 | 1 MB |
| Cache level 3 | 4 MB |
| Tehnologie de fabricatie | 14 nm |
| Putere totala disipata | 35 W |
| Cooler stock inclus | Da |
| Deblocat | Da |
| Model Grafica | Radeon Vega 3 |
| Frecventa grafica | 1000 MHz |
| Tip | DDR4 |
| Memorie maxima | 64 GB |
| Suport | Dual Channel |
| Max Memory Bandwidth | 64 GB |
| Revizie PCI Express | 3.0 |