| AMD | Ryzen 3 |
| Model Procesor | Radeon Vega 6 |
| Recomandat pentru Gaming | Da |
| Socket | AM4 |
| Serie | Ryzen 3 4000 Series |
| Nucleu | Renoir |
| Numar nuclee | 4 |
| Numar thread-uri | 8 |
| Frecventa turbo pana la | 4000 Mhz |
| Cache level 1 | 256 KB |
| Cache level 2 | 2 MB |
| Cache level 3 | 4 MB |
| Tehnologie de fabricatie | 7 nm |
| Putere totala disipata | 65 W |
| Cooler stock inclus | Da |
| Model Grafica | Radeon Vega 6 |
| Frecventa grafica | 1700 MHz |
| Tip | DDR4 |
| Memorie maxima | 64 GB |
| Suport | Dual Channel |
| Revizie PCI Express | 3 |