| AMD | Ryzen 7 |
| Recomandat pentru Gaming | Da |
| Socket | AM5 |
| Serie | Ryzen 7 9000 Series |
| Nucleu | Granite Ridge |
| Numar nuclee | 8 |
| Numar thread-uri | 16 |
| Frecventa turbo pana la | 5500 Mhz |
| Cache level 2 | 8 MB |
| Cache level 3 | 32 MB |
| Tehnologie de fabricatie | 4 nm |
| Putere totala disipata | 65 W |
| Deblocat | Da |
| Model Grafica | Radeon Graphics |
| Frecventa grafica | 2200 MHz |
| Tip | DDR5 |
| Memorie maxima | 192 GB |
| Suport | Dual Channel |
| Revizie PCI Express | 5.0 |
| Max PCI Express Lanes | 24 |