| AMD | Ryzen 9 |
| Model Procesor | Radeon Graphics |
| Recomandat pentru Gaming | Da |
| Socket | AM5 |
| Serie | Ryzen 9 7000 Series |
| Nucleu | Raphael |
| Numar nuclee | 12 |
| Numar thread-uri | 24 |
| Frecventa turbo pana la | 5600 Mhz |
| Cache level 1 | 768 KB |
| Cache level 2 | 12 MB |
| Cache level 3 | 64 MB |
| Tehnologie de fabricatie | 5 nm |
| Putere totala disipata | 170 W |
| Cooler stock inclus | Nu |
| Deblocat | Da |
| Model Grafica | Radeon Graphics |
| Frecventa grafica | 2200 MHz |
| Tip | DDR5 |
| Memorie maxima | 128 GB |
| Suport | Dual Channel |
| Revizie PCI Express | 5 |