| Intel | Core Ultra 9 |
| Recomandat pentru Gaming | Da |
| Socket | 1851 |
| Serie | Core Ultra 9 |
| Nucleu | Arrow Lake |
| Numar nuclee | 24 |
| Numar thread-uri | 24 |
| Frecventa turbo pana la | 5600 Mhz |
| Cache level 2 | 40 MB |
| Tehnologie de fabricatie | 3 nm |
| Putere totala disipata | 125 W |
| Deblocat | Da |
| Model Grafica | Intel Graphics |
| Frecventa grafica | 300 MHz |
| Frecventa grafica dinamica | 2.0 GHz |
| Tip | DDR5 |
| Memorie maxima | 192 GB |
| Suport | Dual Channel |
| Revizie PCI Express | 5.0 |
| Max PCI Express Lanes | 24 |